Makyaj Temzileme Yöntemleri
“Makyajsız duramıyorum ama bir de şu temizleme derdi olmasa” diyorsanız makyaj temizlemenin pratikliğinden habersizsiniz demektir;
1 – Bazı akşamlar makyajımı silmeye üşeniyorum. Böyle zamanlarda sabah kalktığımda ne yapmalıyım?
Akşam yapmanız gereken işlemi sabah yapabilirsiniz. Cildinizi makyaj temizleyici ile temizledikten sonra sabah kullandığınız toniğinizi uygulayabilirsiniz.
2 – Makyaj temizleyici ürünlerin cildi tedavi edici bir etkisi var mı?
Her gün cildinizi temizleyerek cildinizin yaşlanma sürecini geciktirir. Yani makyaj temizlemek gelecek için yatırım yapmak demektir. Bazen bu temizleme işlemi sayesinde farkında olmadan cildinizde meydana gelen bakterileri öldürüyorsunuz, bazen ise tıkanmış gözenekleri boşaltırsınız. Bu şekilde cildinizin yaşlanmasına neden olan sorunları tedavi etmiş oluyorsunuz.
3 – Ağır göz makyajı yapıyorum ve makyajı silerken zorlanıyorum.  Ne yapmak gerekir?
Yoğun göz makyajı yapan kadınlara genellikle gözler için özel olarak üretilmiş makyaj temizleyici ürünler tavsiye ediliyor. Sadece göz makyajınızı temizlerken kullandığınız pamuğa fazla miktarda ürün dökmek yerine, daha çok pamuk kullanmaya özen göstermeli, pamuğu bir süre gözünüzün üstünde tuttuktan sonra kirpiklerinizi aşağıdan yukarıya doğru silmeyi denemelisiniz. Böylece kirpiklerinizde herhangi bir dökülme işlemi oluşmaz.
4 – Suya dayanıklı rimel kullanıyorum, ama daha sonra silmekde zorlanıyorum. Bunun için özel bir yöntem var mı?
Su ve yağ olmak üzere iki tabanlı ürünleri seçmelisiniz. Ürünün yağ bazlı kısmı makyajı temizlerken, su bazlı kısmı yumuşaktır ve kirpiklerin zarar görmesine engel engelliyor.
5 – Sadece yüz için olan makyaj temizleyici ürünü gözlerimde de kullanabilir miyim?
Tabi ki kullanabilirsiniz. Ancak uygulama sırasında gözünüzü kapalı tuttuğunuz özen göstermeli ve gözünüzü açmadan önce iyice yıkamalısınız. Göz makyajınızı tamamen sildiğinize emin olmak için de pamuktan herhangi bir iz görmeyene kadar silme işlemine devam etmelisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey aynı pamuğu birkaç kez kullanmamaktır. Uzmanlar makyaj temizlerken sürekli temiz pamuk kullanılmasının daha yararlı olduğunubelirtiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.