Kusursuz Makyaj Nasıl Olmalı?Ruj makyajda son noktadır. Doğru uyarlanmış ruj yüzünüzü anında canlandırmaktan ek hatta gözlerinizin parlaklığını bile vurgulayabilirsiniz bilir. Rujun rengi zevkinize, geyiminizin rengine, ya da moda olan renklere göre seçilse de, dudaklarınızın biçimini de dikkate almalısınız. Dudaklarınız dolgundursa, yumuşak tonlarda mat (parıltı) rujlar kullanmak önerilir. Dudaklarınızın ince ise, koyu renkli rujları tercih edin.
Rujunuza uygun renkte dudak kalemi ile ortadan uçlara doğru dudaklarınızı çevreleyin.
Dudağınızın her tarafını kalemle doldurun. Böylece hem rujunuzun sürekliliği artacak hem de silinmeye başladığında dudaklarınız cansız görünmeyecektir.
Pomadanı fırçayla dudağınıza sürün.
Rujun sürekliliğini artırmak için ilk katı çektikten sonra fazlasını silin ve ikinci katı sürün.
Işıltılı görünüm için dudaklarızın tam ortasına renksiz bir parlatıcı dokundurun.
İpuçları
Makyajınız nereye gideceğinize ve gecenin tarzına bağlıdır. Kıyafetinizi daha da vurgulamak için göz ve dudaklarınızı daha kabarık ifade edin. Lokantada yemeğe gidiyorsanız giyiminizde daha özenli olmalı. Ancak her durumda sade olmaya çalışın. Sadelik hep ağır bir makyajdan daha modern ve hoş görünüyor.
Biraz parlaklık, doğal görünümden özel görünüme kaydolmanız için önemlidir.Göz kapaklarınıza parıltılı gölgeler sürün.Tırnaklarınıza ise solgun mat renkte oje sürün.Ojenizin  üzerine çekeceğiniz parlatıcı, makyajınız son noktayı koyacak.
Eğer mecliste şekliniz çekilecekse, dudak ve gözlerinizi vurgulamaya çalışın, ama çok koyu tonu da qaçının.Flaş ışıklar pembe tonları dikkate çarpıcılığını artırır, dolayısıyla sarı bazlı tonal krem ve pudradan kullanım edin.Şekil çekdirmeden önce cildinizi pudralayın, çünkü parlak cilt foto şekillerde yağlı görünüyor .
Makyajdan Kullanım
Cild renginize uygun fondöten kullanın. Ancak kış sezonunda kollar ve omuzlar daha açık renk ise bir ton açık ton kremden kullanın,  kremden sonra mutlaka yüzünüzü pudralayın.
Gözler-Daha dramatik bir görünüm elde etmek için cilt renginizle kontrast oluşturacak renkler uygulayın. Liner veya göz kaleminden kullanmak soz konusu kisi, gözlerinizi vurgulamak için bir fırçayla kiprik çizgisini kölgeleyin.en az 2 kat maskara sürün.
Dudaklar-Gün içerisinde kullandığınız renklerden daha katı bir renk seçerek dudaklarınızı vurgulayın, ancak aynı tonlara ağırlık verin. Eğer daha cazibeli olmak istiyorsanız, kırmızı veya koyu pembe rengi seçin. Mat bir ruj kullanılmışsa, parlatıcı ile parlaklık verin. Rujunuzun yayılmaması için dudak çevrenizi dudak kalemi ile çerçeveleyin.
Dekolte-bakımlı ve sağlıklı görünüm için açıkta kalan cilt hisselerinizi nemlendirin. Eğer boyun ve göğüs kısmı açık olacaksa, bu bölümlere hafif bronz pudra veya koyu bir yüz pudrası sürün. Omuz veya sinenize altın veya gümüş sim aksesuar takmayın.
Kusursuz resim çektirmek isteyenlere Makyaj sırları
Makyajda herşeyi vurgulu edin.
Parlak bir cilt için sıcak sarı tonlarda fondöten ve pudra kullanın. Yanaklarınızı pembe renk tonları ile vurgulayın. Olabildiğince çok pudradan kullanın ki, fotoğrafta yüzünüz parlak durmasın. Makyajınızı mat renklerle tamamlayın.
Solgun dudak boyaların kullanmayın. Çünkü şekilde rujunuza silinmiş gibi görünecektir.
Fotoğraflarda kaşlar solgun, seyrek durur, bunun için saç tonunuz uygun renk kalemle onları vurgulayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.